W branży public relations w większości bez redukcji etatów i wynagrodzeń w czasie pandemii

Koronawirusowy kryzys nie odbił się znacząco na rynku usług public relations. W największych agencjach z niewielkimi wyjątkami nie doszło do redukcji zatrudniania i wynagrodzeń - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Aneta Sierocińska

1 czerwca 2020

W branży public relations w większości bez redukcji etatów i wynagrodzeń w czasie pandemii

Z wypowiedzi kilkunastu agencji public relations, jakie zebrał i przeanalizował portal Wirtualnemedia.pl wynika, że koronawirusowy kryzys nie odbił się znacząco na kondycji tych firm. W zdecydowanej większości w agencjach nie doszło do redukcji etatów, głównie dzięki przeorganizowaniu pracy zespołów. Część firm obniżyła wynagrodzenia.

Anna Knowska, managing director z agencji Komunikacja+PR przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl: – Od początku COVID-19 utrzymaliśmy wynagrodzenia bazowe oraz pakiet benefitów i zajęcia językowe dla wszystkich pracowników bez zmian. Tymczasowo zamroziliśmy termin wypłat premii miesięcznych i kwartalnych, co stanowi dla nas solidarny i odpowiedzialny krok zabezpieczający biznes i pracowników na wypadek potencjalnego, negatywnego wpływu pandemii na firmę. Utrzymujemy cały czas ten sam, stały poziom zatrudnienia i na ten moment nie mamy w planach żadnych zmian w składzie zespołu.

Czytaj więcej na stronie wirtualnemedia.pl

Aneta Sierocińska

SENIOR PR & COMMUNITY CONSULTANT

Z zawodu PRowiec, z zamiłowania - również. Z branżą PR związana od 2013 r. Specjalizuje się w komunikacji zintegrowanej, którą na co dzień realizuję przy współpracy z klientami korporacyjnymi. Realizowała działania dla klientów z sektora FMCG, transportowego czy e-commerce. W ramach obsługi Amazon wspierała działania z zakresu media relations i event marketingu. Ma na koncie także projekty CSR dla Nestlé i Maspex. Karierę rozpoczęła od pracy w mediach – pisała m.in. dla portalu Lotniczapolska.pl i tygodnika Gazeta Finansowa. Prywatnie: zakochana w Warszawie pasjonatka muzyki.

T: 722248806 M: asierocinska@komunikacjaplus.pl

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czekamy na Twój kontakt!