Pyszne.pl po raz trzeci promuje międzynarodowe wyzwanie „Veganuary”. Wege Trener motywuje do podjęcia się roślinnej transformacji

Największy serwis do zamawiania jedzenia w Polsce, Pyszne.pl, już po raz trzeci angażuje się w międzynarodowe wyzwanie „Veganuary”. Marka na potrzeby kampanii stworzyła postać Wege Trenera, który motywuje do wykluczenia bądź ograniczenia mięsa i innych produktów odzwierzęcych w diecie. W rolę tę wciela się aktor i komik Rafał Rutkowski.

26 stycznia 2023

Pyszne.pl po raz trzeci promuje międzynarodowe wyzwanie „Veganuary”. Wege Trener motywuje do podjęcia się roślinnej transformacji

Akcja „Veganuary” wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Powstała w 2014 roku i szybko zyskała światowy rozgłos. Wśród jej ambasadorów są gwiazdy światowego kina, sportu, muzyki, a także politycy, m.in. burmistrz Nowego Jorku. Wyzwanie polega na tym, by przez cały styczeń wykluczyć z jadłospisu, a przynajmniej ograniczyć, wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego i żywić się wyłącznie potrawami roślinnymi.

Aby zachęcić użytkowników Internetu do udziału w wyzwaniu, Pyszne.pl stworzyło postać Wege Trenera, w którego wciela się aktor i komik Rafał Rutkowski. Wege Trener w pięciu humorystycznych filmach motywuje użytkowników Instagrama i TikToka do wzięcia udziału i wytrwania w wyzwaniu „Veganuary”. Wykreowana postać w żartobliwy sposób motywuje widzów do udziału oraz wytrwania w „bezmięsnej próbie”. Filmy publikowane są na profilach Instagram i TikTok Rafała Rutkowskiego.

Na potrzeby kampanii Pyszne.pl przygotowało szereg działań wspierających. Marka opracowała wspólnie z agencją badawczą Insight Lab (spółka-córka Grupy Komunikacja Plus) badanie na temat żywienia roślinnego oraz postanowień noworocznych (do których nawiązuje wyzwanie „Veganuary”). Wynika z niego m.in., że już około 4,5 mln osób w Polsce stosuje diety roślinne. Marka uruchomiła również stronę internetową www.wegetrener.pl, na której Internauci znaleźć mogą praktyczne informacje na temat żywienia roślinnego oraz samego wyzwania. Komunikację akcji wzmocniła współpraca z influencerami.

Aż 9% ankietowanych w naszym badaniu określiło się jako wegetarianie, a 3% jako weganie. To naprawdę wysoki wynik w kraju o tak silnej, kulinarnej tradycji jedzenia mięsa i nabiału. Kuchnia roślinna zyskuje na popularności, a wraz z nią przybywa restauracji serwujących bezmięsne potrawy. Cieszymy się, że jako Pyszne.pl możemy być ich oknem do pozyskania nowych klientów. Promując akcje takie jak „Veganuary” chcemy ułatwić konsumentom eksperymentowanie z różnymi rodzajami potraw oraz wspierać pozytywne zmiany nawyków żywieniowych – podkreśla Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl.

Kampanię Wege Trener dla Pyszne.pl prowadzi agencja Grupa Komunikacja Plus, która odpowiada za koncept kreatywny i całość działań komunikacyjnych marki wokół akcji „Veganuary”.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czekamy na Twój kontakt!