Komunikacja Plus PR odpowiada za social media EDP Energia Polska

Do grona klientów Komunikacja Plus PR, spółki wchodzącej w skład Grupy Komunikacja Plus, dołączyła EDP Energia Polska. Od maja br. agencja odpowiada za komunikację oficjalnych profili marki w social mediach.

3 sierpnia 2022

Komunikacja Plus PR odpowiada za social media EDP Energia Polska

Komunikacja Plus PR odpowiada za kompleksową komunikację marki EDP Energia Polska w social mediach. W ramach współpracy EDP powierzyło agencji obsługę oficjalnych profili marki na Facebook’u oraz LinkedIn’ie oraz realizację kampanii reklamowych w tych kanałach.

Oferta przygotowana przez K+PR pokazała, że agencja rozumie nasze cele biznesowe i podziela wizję oraz wartości, którymi kieruje się firma. Jestem przekonany, że prowadzona komunikacja w social mediach, pozwoli nam na przekonanie szerokiego grona potencjalnych klientów do korzystania z zielonych rozwiązań,  i podążania razem z nami ścieżką transformacji energetycznej – mówi Krzysztof Wroński, Digital Marketing Expert w EDP Energia Polska.

Po stronie agencji za realizację działań komunikacyjnych dla marki odpowiada Joanna Smoleńska, Head of Social Media oraz Katarzyna Kisiel, PR & Social Media Consultant.

Media społecznościowe są niezwykle ważnym elementem działań komunikacyjnych, umożliwiającym wyjście poza ramy jednostronnej komunikacji, na rzecz bezpośredniego dialogu z odbiorcami. Cieszy nas, że wspieramy EDP Energia Polska nie tylko w budowaniu relacji z klientami, ale też edukowaniu w zakresie rozwiązań prośrodowiskowych oraz uświadamianiu zalet korzystania z zielonych źródeł energii. Wspieranie firm, których produkty bądź usługi pozytywnie wpływają na naszą planetę, jest istotnym elementem strategii rozwoju spółki K+PR – mówi Joanna Smoleńska, Head of Social Media w Komunikacji Plus PR.

EDP to globalna firma energetyczna działająca w 14 krajach. Firma jest trzecim największym producentem energii elektrycznej i jednym z największych dystrybutorów gazu na Półwyspie Iberyjskim. Na polskim rynku energetycznym EDP Energia Polska działa od 2020 roku i jest członkiem międzynarodowej Grupy EDP, notowanej na giełdzie Euronext Lisbon.

Współpraca pomiędzy firmami została zawarta w wyniku wygranego przez K+PR konkursu ofert. Strony nie zdradzają na jaki czas została podpisana umowa. Równolegle Grupa Komunikacja Plus rozszerza współpracę z EDP Energia Polska również w innych obszarach. W lipcu br. Follow Vision, agencja interaktywna wchodząca w skład Grupy, wygrała przetarg na stworzenie strony internetowej dla EDP.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czekamy na Twój kontakt!